BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mėnesio archyvas 2008 Lapkritis ↓

Chained Like An Animal!

Dar vienas itin turiningas promo video iš BitDefender pusės:
 

Rodyk draugams

Guy Goes Nuts In Office!

Štai kas nutinka, kai pakeiti kolegos mėgstamiausią antivirusinę programą kita, jam nežinant, jam nežinant:Rodyk draugams

Perspėjama saugotis suaktyvėjusių kompiuterių virusų

Šiomis dienomis interneto vartotojai raginami būti ypač budrūs – gali smarkiai padaugėti kompiuterinių atakų. Britų dienraštis „The Guardian“ praneša, kad atakų gali pagausėti būtent pirmadienį – likus trim dienoms iki JAV Padėkos dienos.

Saugumo ekspertų nuomone, toks virusų suaktyvėjimas susijęs ir su internetine prekyba, kuri ypač pagyvėja prieš Kalėdas.


Lietuvos Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo skyriaus vedėjas Rytis Rainys ragina pasirūpinti kompiuterio saugumu: įdiegti ir nuolat atnaujinti virusus valančias programas, neatidarinėti nepatikimų laiškų, atsargiai rinktis elektroninės prekybos parduotuves.

„Dažniausiai virusai plinta per interneto svetaines: į svetainę įkeliamas virusas ir jei vartotojas į ją užeina kompiuteriu, kuriame yra saugumo spragų, labai tikėtina, kad kompiuteris bus apkrėstas ir virusas toliau darys savo juodą darbą“, – aiškina R. Rainys.

„Jeigu vartotojas naudosis elektronine prekyba, reikia labai atsargiai pasirinkti parduotuves, iš kurių jis pirks prekes“, – priduria jis.

R. Rainys taip pat siūlo vengti naudotis bevielio interneto paslauga viešose erdvėse, jei kompiuteris neturi specialios apsaugos programų.


Šaltinis: www.lrt.lt

Rodyk draugams

Kompiuterinių virusų atakos sutrugdė ligoninių darbą!

Kompiuterinių virusų atakos paveikė net ligonines!


Royal London 


Karališkoji Londono Ligoninė patyrė net tris kompiuterinių virusų atakas.


Karališkoji Londono Ligoninė yra tarp trijų, kurioms smogė kompiuterinių virusų ir kitų elektroninių grėsmių atakos. Trys Londono ligoninės buvo priverstos uždaryti savo visas kompiuterines sistemas bei sustabdyti kompiuterių darbą bent jau 24 valandas. Tai kartu sudaro Šv. Bartholomew (Barts) ir Londono NHS.


Taip pat kaip Barts mieste, Karališkoji Londono ligoninė Whitechapelyje ir Londono Krūtinės Ląstos ligoninė Bethnal Green'e yra paveikti.


Ligoninės atstovas pasakė, kad gerai repetuotos nepaprastos procedūros buvo paruoštos atlikti ir be kompiuterinės sistemos darbo. Jis negalėjo pasakyti, ar paslaugos bei suplanuotos procedūros, skirtos ligoninės pacientams, buvo paveiktos atakos ir trugdžių, kurie buvo iš pradžių aptikti 12.00 valandą pagal Grinvičą pirmadienį.


Šaltinis: http://www.bbc.co.uk 

Rodyk draugams

Būsimo pirmadienio virusų galimos atakos

Cybercrime: A thief steps out of a computer screen


Paveikslėlis: Michael Kirkham/Heart


Interneto vartotojams kitą pirmadienį patariama neprarasti budrumo, nes būtent tą dieną gali smarkiai padaugėti kompiuterinių atakų, praneša „The Guardian“. Išanalizavę informaciją apie daugiau nei 500 tūkst. kompiuterių rastus virusus ir interneto kirminus, „PC Tools“ saugumo ekspertai nurodė, kad labiausiai tikėtina, jog daugiausiai kompiuterinių atakų 2008 m. įvyks lapkričio 24 d.

Išanalizavus 2007 m. duomenis paaiškėjo, kad kompiuterinių virusų, kirminų, elektroninių grėsmių ir panašių internetinių atakų padaugėja likus trims dienoms iki Amerikos padėkos dienos išeiginių, tad tyrėjai priėjo išvados, jog būtent lapkričio 24 d. šiais metais bus sunkiausia metų diena kompiuterinių atakų prasme.Kompanijos nuomone, toks virusų suaktyvėjimas susijęs su internetine prekyba, kuri pagyvėja prieš Kalėdas, nes milijonai interneto vartotojų pradeda pirkti dovanas savo artimiesiems ir draugams internetu.

Internetu apsiperkantys klientai yra puikus taikinys „kenkėjiškos“ programinės įrangos kūrėjams, kurie siekia atskleisti pirkėjų finansinę informaciją ir ja pasinaudoti.

Būkime budrūs!

Šaltinis: “The Guardian”

Rodyk draugams

Būkite atidūs, naudodamiesi e.bankininkystės sistema


Būkite atidūs, naudodamiesi e.bankininkystės sistemSEB bankas informuoja, kad pastaruoju metu pagausėjo kibernetinių nusikaltėlių bandymų išvilioti prisijungimo prie informacinių sistemų slaptažodžius, mokamųjų kortelių galiojimo datą, PIN ir CVV2 kodus, bei kitus konfidencialius duomenis.
Dėmesio:
Nepateikite jokių slaptų duomenų el. paštu.
Neįvedinėkite duomenų į
iššokančius langus (angl. pop-up).
Prieš jungdamiesi prie el. bankininkystės sistemos perskaitykite atitinkamo banko pateiktas saugumo rekomendacijas.Rekomenduojame:
Atnaujinkite operacines sistemas, naršykles, antivirusinę programą, apsaugos nuo šnipinėjimo programą.

Jei nenaudojate apsaugos priemonių, nedelsiant įsidiekite antivirusinę programą, ugniasienę, apsaugą nuo šnipinėjančių programų.
Daugiau informacijos apie apsaugos priemones galite rasti www.esaugumas.lt svetainėje. Tai pat iš jos galite parsisiųsti nemokamas apsaugos priemones:

       —
antivirusines programas 
       —
apsaugą nuo šnipinėjimo
       — ugniasienę


Šaltiniai:


www.seb.lt, www.esaugumas.lt


 

Rodyk draugams

SPAM omletas

Jūsų dėmesiui nepageidaujamų elektroninių šiukšlių arba SPAM naujienlaiškis, fokusuotas į SPAM tendencijas bei geriausias jų formas.


map


TOP 5


1. Pasiūlymas, kurio negalime atsisakyti2. Įsigyk sau pigesnę programinę įrangą3. Viskas su nuolaidą - mėgaukites naujomis kainomis4. Sveikatai didžiausias prioritetas5. Patikrink ir gausi bei pajusi naudąDar daugiau. Pasimatymai…Rodyk draugams